هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا ،هزینه حمل و نقل

در این مقاله هزینه زندگی در آمریکا می خوانیم .با ما همراه باشید









هزینه یک دانشجو در آمریکا

در جدول زیر، متوسط هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا تخمین زده ‌شده است:

شهرهزینه در ماهمنطقه جغرافیایی
بوستون (ماساچوست) و میامی (فلوریدا)۱۵۰۰ – ۳۰۰۰ دلار در ماه  شرق
آتلانتا (جورجیا)۱۲۰۰ – ۲۲۰۰ دلار در ماه  شرق
فیلادلفیا (پنسیلوانیا)۸۰۰ – ۱۳۰۰ دلار در ماه  شرق
واشنگتن دی سی و شهر نیویورک۱۷۰۰ – ۳۰۰۰ دلار در ماهشرق
لس‌آنجلس (کالیفرنیا)۱۵۰۰ – ۲۵۰۰ دلار در ماهغرب
سانفرانسیسکو (کالیفرنیا)۲۲۰۰ – ۴۰۰۰ دلار در ماه  غرب
سن دیگو (کالیفرنیا)۱۴۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار در ماه  غرب
نیواورلئان (لوئیزیانا)۱۰۰۰ – ۲۰۰۰ دلار در ماهمرکز
سیاتل (واشنگتن)۱۵۰۰ – ۲۵۰۰ دلار در ماهمرکز
شیکاگو (ایلینوی)۱۳۰۰ – ۲۵۰۰ دلار در ماه  شمال
دیترویت (میشیگان)۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار در ماه  شمال
دالاس (تگزاس) و هوستون (تگزاس)۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماهجنوب
donyab.ir

شیکاگو،آمریکا

هزینه اقامت یک دانشجو در ایالت متحده

هزینه‌های اقامت در ایالات‌متحده، به اندازه هزینه‌های زندگی متفاوت است.

●اجاره ماهانه آپارتمان متوسط: شروع از ۶۰۰ دلار الی ۴۰۰۰ دلار ​

*۶۰۰دلار(حومه شهر)

*۴۰۰۰دلار(یک خوابه در نیویورک)

زندگی خوابگاهی در دانشگاه آمریکا: ۴۵۰ دلار در ماه برای اتاق مشترک

هزینه‌های اتاق و تخت در دانشگاه‌ها به‌طور متوسط به شرح زیر است:

  • ۱۱٬۶۲۰ دلار آمریکا به‌ازای سال تحصیلی در کالج‌های چهارساله دولتی
  • ۱۳٬۱۲۰دلار در سال تحصیلی در کالج‌های چهارساله خصوصی

سایر هزینه‌های محل اقامت به شرح زیر است:

  • برق: از ۸۰ تا ۲۷۵ دلار در ماه است
  • اگر سیستم گرمایش با برق کار کند، قیمت کلی آن ممکن است تا ۱۵۰ دلار در ماه باشد.
  • سیستم گرمایشی: ۵۰ – ۱۰۰ دلار در ماه
  • اینترنت: از ۵۵ تا ۱۳۰ دلار در ماه
  • اشتراک تلفن: ۵۰ دلار در ماه
  • آب، فاضلاب و سطل زباله: صاحب‌خانه معمولاً آن‌ها را پوشش می‌دهد، اما اگر مجبور به پرداخت هزینه باشید، هزینه آن ۵۰ – ۷۵ دلار در هرماه است

هزینه‌های غذا در ایالات‌متحده

هزینه مواد غذایی برای یک نفر: ماهیانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. (این هزینه بسته به مزاج غذایی شما متفاوت است)

برخی از هزینه‌های خورد‌و‌خوراک در آمریکا، به شرح زیر است:

  • غذا، رستوران ارزان‌قیمت: ۱۵ دلار
  • کاپوچینو (معمولی): ۴٫۲۹ دلار
  • پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتری): ۱٫۹ دلار
  • آب (بطری ۰٫۳۳ لیتری): ۱٫۵۴ دلار
  • شیر (معمولی ۱ لیتری): ۰٫۸۵دلار
  • برنج (سفید ۱ کیلوگرم): ۳٫۹۸ دلار
  • تخم‌مرغ (۱۲ عدد): ۲٫۳۱دلار
  • پنیر محلی (۱ کیلوگرم): ۱۱٫۰۵ دلار
  • فیله مرغ (۱ کیلوگرم): ۹٫۱۶ دلار
  • گوشت گاو (۱ کیلوگرم): ۱۲٫۵۷ دلار
  • سیب (۱ کیلوگرم): ۴٫۵۳ دلار
  • موز (۱ کیلوگرم): ۱٫۵۶ دلار
  • پرتقال (۱ کیلوگرم): ۳٫۹۸ دلار
  • گوجه‌فرنگی (۱ کیلوگرم): ۴٫۲۷ دلار
  • سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم): ۲٫۵۹ دلار
  • پیاز (۱ کیلوگرم): ۲٫۶ دلار
Donyab.ir

حمل‌ونقل در ایالات‌متحده

کارت حمل‌ونقل عمومی ماهانه بین ۲۰ تا ۱۳۰ دلار است (برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجویان تخفیف دارند، اما نه همه). به‌عنوان‌مثال، در سینسیناتی، کارت مترو برای دانشجویان ۵۳ دلار در ترم است. در نشویل، هزینه حمل‌ونقل عمومی ماهانه ۶۵ دلار است.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای F1 (ویزای دانشجویی آمریکا)، ۱۶۰ دلار است.

ممنونم تا اینجا همراه ما بودید.

نویسنده:زهرا نوری

دیدگاه خود را بنویسید

لینک

طراحی سایت و تولیدمحتوا سئو
خرید اقساطی تور – آریاپردیس

جمعیت ایرانیان مهاجر

امارات 454000
آمریکا 397735
کانادا 213160
آلمان 203000
ترکیه 154965
بریتانیا 83531
سوئد 81000
استرالیا 77780
کویت 46419